Відеоспостереження набуває все більшої популярності з кожним днем.
На ринку з'явилася дуже велика кількість цифрових (IP) і аналогових камер, і якщо Ви вирішили досконально розібратися у питанні відео нагляду – хочемо звернути уваги на деякі специфічні технічні речі, на які потрібно звертати увагу. Існують недобросовісні маркетологи, завдання яких «просунути і втулити товар», описавши його функціональні властивості, які, в кінцевому результаті, нічого Вам не дадуть. Отже, на що слід звертати увагу в першу чергу:
1. Роздільча здатність камери.
Ви заходите на сайт магазину і бачите, що продається AHD-камера, і вона заявлена як 3-х мегапіксельна. З свого досвіду Ви знаєте – чим більше мегапікселів, тим це краще. Краща картинка, Ви отримаєте чіткіше зображення при збільшенні картинки. Але те, що в камері стоїть 3-х мегапіксельний об'єктив, який чисто теоретично може працювати 3-х мегапіксельними матрицями – ніхто не зазначає в описі камери (залишимо за рамками статті питання про те що сучасні AHD реєстратори не підтримують більш ніж 2-мегапіксельні камери). Крім того, в камери можуть бути, які завгодно чудові характеристики, але є ще відеореєстратор, куди «пишеться» зображення, і відеореєстратор теж має «дотягувати» до рівня камери. Якщо Ви купуєте дорогу камеру і дешевий відеореєстратор – Ви даремно викидаєте гроші. Отже, висновок, для того, щоб обрати кваліфіковано камеру, потрібно звертати увагу не тільки на кількість Мегапікселів, але і ще на матрицю, і враховувати характеристики реєстратора.
2. Кут огляду відеокамер. Кут огляду будь-якої камери безпосередньо залежить і від фокусної відстані об'єктива, і від розміру використовуваної світлочутливої матриці. При об'єктиві з однаковим фокусною відстанню кути огляду у камери з ультрабюджетной матрицею типорозміру 1/4 дюйма ніяк не можуть бути більше, ніж у нормальних камер з матрицями діагоналлю від 1/3 дюйма і більше. Щоб зрозуміти чому, погляньте на малюнок, що демонструє залежність кута огляду від фізичного розміру матриці.
Звичайно, чим ширший кут огляду, тим більша зона огляду, тим дрібніше і важче розрізняються окремі невеликі деталі на зображенні, тим важче зрозуміти що відбувається в кадрі, особливо якщо мова йде про недорогі камери з посередніми характеристиками світлочутливих матриць. Взагалі перед вибором камери бажано заздалегідь визначити, якою повинна бути область її огляду, які об'єкти повинні потрапляти в кадр, і наскільки добре і детально їх повинно бути видно. І потім вже підбирати камеру з потрібним кутом огляду та фокусною відстанню об'єктива, причому обов'язково перевіряючи відповідність характеристик пристрою заявленим в описі.
3. Сумісність обладнання. Коли Ви купуєте камеру і реєстратор різних брендів – обладнання повинно працювати разом коректно. Більшість монтажників рекомендують все ж брати обладнання одного бренду, щоб не було несподіванок, або при установці особисто перевіряють сумісність обладнання різних брендів, не дуже покладаючись на те, що описано в характеристиках.